KOLLEEGID

Tegelen küll laia teemade ringiga, aga on siiski mõningad teemad, mille käsitlemiseks soovitan pöörduda kolleegi poole. Samuti ei ole ma kriisinõustaja.

Helen Sööl-il on üle seitsme aastaga kogunenud ekspertteadmised naistevastase vägivalla, perevägivalla ja seksuaalvägivalla teemadel.  Helen omab magistrikraadi psühholoogias. 2016. aastal andis ta välja pedagoogilise lasteraamatu seksuaalvägivallast “Minu keha on minu oma”. Raamat õpetab lastele erinevust hea ja halva puudutuse vahel, kuidas tunda ära väärkohtlevaid situatsioone, kuidas öelda “EI” ning kuidas rääkida väärkohtlemisest usaldusväärsele täiskasvanule. Nõustamiskeeled on eesti ja inglise keel.

Kontaktid: helen@suhtelabor.ee ; http://www.suhtelabor.ee/ tel: 56253279

Alkoholiprobleemide puhul soovitan programmi “Kainem ja Tervem Eesti”, mis kestab 2020. aasta lõpuni, pakub komplekset teenust ja tasuta. Rohkem infot: https://www.tai.ee/et/kainem-ja-tervem-eesti Raviteenust pakutakse üle terve Eesti, lingina lisatud Tallinna Regionaalhaigla vastav veebilehekülg: https://www.regionaalhaigla.ee/et/programm-kainem-ja-tervem-eesti

Kriisi korral soovitan kõigepealt vaadata kodulehte: https://eluliin.ee/ , kus saab edasi täpsemat infot vastavalt sellel, mille järel kõige suurem vajadus parasjagu on. Valikus on ka erinevad suhtluskanalid: veebivestlus, telefon, vastuvõtt.

Noorte nõustamise kohta saab lähemat infot siit: https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/ . Lastele on oma kanalid, kust abi otsida nt https://www.lasteabi.ee/

Veel abipakkujaid saate otsida siit: https://lahendus.net/database