Tegelen küll laia teemade ringiga, aga on siiski mõningad teemad, mille käsitlemiseks soovitan pöörduda kolleegi poole. Samuti ei ole ma kriisinõustaja.
Helen Sööl-il on üle seitsme aastaga kogunenud ekspertteadmised naistevastase vägivalla, perevägivalla ja seksuaalvägivalla teemadel. Helen omab magistrikraadi psühholoogias. 2016. aastal andis ta välja pedagoogilise lasteraamatu seksuaalvägivallast “Minu keha on minu oma”. Raamat õpetab lastele erinevust hea ja halva puudutuse vahel, kuidas tunda ära väärkohtlevaid situatsioone, kuidas öelda “EI” ning kuidas rääkida väärkohtlemisest usaldusväärsele täiskasvanule. Helen tegeleb ka laiemalt traumaga ning noorte depressiooniga. Nõustamiskeeled on eesti ja inglise keel.
Kontaktid: helen@suhtelabor.ee ; http://www.suhtelabor.ee/ tel: 56253279
Alkoholiprobleemide puhul soovitan programmi “Kainem ja Tervem Eesti”, mis kestab 2023. aasta lõpuni ning pakub komplekset teenust ja tasuta. Rohkem infot: https://www.tai.ee/et/kte . Raviteenust pakutakse üle terve Eesti.
Kriisi korral soovitan kõigepealt vaadata kodulehte: https://eluliin.ee/ , kus saab edasi täpsemat infot vastavalt sellel, mille järel kõige suurem vajadus parasjagu on. Valikus on ka erinevad suhtluskanalid: veebivestlus, telefon, vastuvõtt.
24/7 töötab Vaimse tervise tugiliin tel 660 4500
Hingehoiu telefon tel 116123 al 1.04.22 ühine liin: 116123
Vaimse tervise abi: https://enesetunne.ee/leia-abi/vaimse-tervise-abi/ Veebinõustamine: https://www.palunabi.ee/vaimne-tervis
Noorte nõustamise kohta saab lähemat infot siit: https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/ . Lastele on oma kanalid, kust abi otsida nt https://www.lasteabi.ee/ tel 116111
Koolipsühholoogide tugiliin 1226 (eesti keeles)
Veel abipakkujaid saate otsida siit: https://lahendus.net/database