ÜRITUSED JA UUDISED

FB leht uudiste jaoks

Siinne rubriik jääb nüüd arhiivi nime kandma, sest Suhteabi puudutavate uudiste jaoks on alates 23.02.21 kasutusel FB leht, mille leiab kui panna otsingusse @kartkase.suhteabi .

Uus raamat petmisest  

Kui kevadisel koroonaajal nõustamiskliendid enam kohal käia ei julgenud, aga virtuaalkanaleid pelgasid, oli õige aeg uue raamatu kirjutamiseks. Pealkirjaks sai “Miks petetakse? Käsiraamat ennetuseks ja lahenduseks” 11.02.21 läks see trükki ning esitlus toimub virtuaalselt 27.02.21. Loodetavasti jõuab see kõigini, kes seda vajavad. 

Koostöö saatega “Õhtu!”

17.09.20 oli Kärt Kase Kanal 2 saates “Õhtu!” külaliseks teist korda aasta jooksul. Seekord oli aruteluteema kas siis kui paar ei tülitse, on kõik hästi, kas tülitsemine on heas paarisuhtes vajalik ja kuidas seda nii teha, et lõpus teineteisele lähenetakse. 20.01.21 kutsuti Kärt saatesse arutamaks Erki Veiko üleskutset lepitada kõik Eesti lapsed ja nende vanemad. Saatejuhid Piret ja Jüri uurisid, millest laste ja vanemate probleemid tekivad, millised tüüpprobleemid on ning kuidas erinevaid konkreetseid situatsioone lahendada kofliktivabalt. Saade on järelvaadatav siin (mainitud lõik on kohe alguses):  

VEPA laieneb

Kärt Kase on 2020/2021 õppeaastal Harkujärve Kooli VEPA mentor, koolitab metoodika osas koolijuhte ja tugipersonali ning on piirkonnamentorina Pääsküla Kooli ja Pelgulinna Gümnaasiumi VEPA spetsialistidele toeks. 20.10.20 toimus Loova Tuleviku Koolis VEPA koolitus, mis annab lootust, et ka selles erakoolis VEPA levima hakkab. Rohkem infot: https://www.vepa.ee/

Veebinõustamine ja -koolitused

Märtsis 2020 tühistasid palju nõustamisele registreerunud oma vastuvõtud, sest ei soovinud veebi teel oma probleeme arutada. Kuna aga kontaktvastuvõtte polnud võimalik pikka aega teha, siis juunis tekkis uus huvi kohtuda ning seekord kas Skypes või Zoomis. Kõigi jaoks oli see kogemus üllatavalt positiivne. “Imelised Aastad” koolitusgrupp käis kuni juunini virtuaalselt koos pea kaks kuud neljast ning toimis kenasti. See andis julgust ka koroona pärast pooleli jäänud grupiga jätkata ning sügisel ka uusi gruppe zoomis läbi viia. Kärt Kase juhendamisel toimus kaks kovisiooni teistele grupijuhtidele, et jagada veebikoolituse parimaid praktikaid.

Stressikoolitus

Kuna vaimse tervise teemad tõstatusid tugevalt, siis ka Kärt Kase poole pöörduti alates septembrist 2020 sooviga tellida stressikoolitust nii eraettevõtte personalile kui avaliku sektori töötajatele. On hea meel, et tööandjad teemat sellisel moel tähtsustavad. Koolituse ülesehitus on helge ning annab häid nippe, kuidas ennast hoida.

“Kuidas hoida armastust?” raamatu edu

Juulis 2020 ilmus “Kuidas hoida armastus?” e-raamatuna ning augustis sama raamatu kordustrükk. Tundub, et lugejad on raamatu hästi vastu võtnud.

Kolmanda raamatu loomisprotsess

19.06.20 lõpetas Kärt Kase intervjuud erinevate terapeutide ja praktikutega oma järgmise raamatu tarbeks, mida hakkas kirjutama koroona ajal, kui tekkis palju vaba aega. Raamat ilmub 27.02.2021.

Terevisiooni külastus

Katrin Viirpalu kutsus pereterapeut Kärt Kase 28.05.20 Terevisiooni saatesse rääkima lastest, kes ära jooksevad. Mainitud lõiku saab järelvaadata siit, kui kerite ajaliselt kohani 1:41:49.
 
“EMA helistab”
Ajakirja Ema” peatoimetaja Merle Liivak rõõmustas, et lühikese ajaga kuulas esimest Kärt Kase taskuhäälingut üle 200 inimese. Seetõttu tuli ka jätk ning teemaks sai seekord kuidas heaga distsiplineerida. Kas pole põnev? Kuulake siit!
 
Peresaate külaline
Katrin Saali Saul kutsus pereterapeut Kärt Kase taaskord “Peresaatesse”. Seekord ei olnud tegemist niivõrd praktilistest nõuannetest kubiseva saatega kuivõrd vestlus-mõtisklusega erinevatest perevormidest, kuidas inimesed  lähiminevikus elanud on. Saatejuhi soov teema püstitusega on meie tolerantsust erinevate kooseluvormide osas tõsta. Saade salvestati 15.04.20 ning on eetris 23.04 kell 21, aga järelkuulata võib millal iganes.
 
Koostöö ajakirjaga EMA ja portaaliga tarkvanem.ee
Ajakiri “Ema” peatoimetaja Merle Liivak osales Kärt Kase poolt läbi viidud “Imelised aastad” grupis. Nüüd arvas ta, et seal õpitud häid nippe võiks jagada ka teiste vanematega, kes on sunnitud varasemast palju rohkem kodus ja lastega koos viibima. Sellest sündis 21.03.20 taskuhääling, mida saate kuulata siit. Natuke pikem jutt sai samal teemal kirja ka tarkvanem.ee lehele ning see on loetav siit.
 
Edukas raamatumüük
Kärt Kase viis aastat tagasi avaldatud esimese raamatu “Suhteaudit: käsiraamat paaridele” viimased eksemplarid on müügil Rahva Raamatu Viljandi, Kuressaare, Rakvere ja Jõhvi poes ning mõned ka Apollo veebipoes. Vähem kui kaks aastat tagasi ilmunud “Kuidas  hoida armastust?” raamatu viimased  kaheksa eksemplari on müügil ainult  Apollo üksikutes kaupluses. Mõned raamatud on saadaval otse autorilt.
 
Lähedane suhe lapsega
15.02 toimus esimene koolitus lasterikastele peredele ja teemaks oli lähedane suhe lapsega. Arutleti selle üle, kuidas seda luua ja hoida, millised aspektid lähedust mõjutavad ning mida arengupsühholoogiast ja psühhaatriast peaks lähedussuhte jaoks teadma.
 
Koostöö Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liiduga
Liidu koolituskordinaator Annika Alt ja juhatuse liige Karl Laas valmistavad  jaanuarist alates Kärt Kase-ga koos ette viite koolitust, mis toetaksid peresisest suhtlust, üksteise toetamist ning vanemlust üldisemalt. Need teemad selgusid läbiviidud rahuloluuuringust ning saavad koolitustena teoks 2020 I poolaastal.
 
“Imelised Aastad” programmi peer coach
16.01.20 saabus informatsioon, et Kärt Kase on saavutanud järgmise taseme “Imelised Aastad” programmi läbiviimisel. Alates 19.11.19 on ta sertifitseeritud peer coach, mis tähendab, et tema coachimiseoskused vastavad programmilooja kvaliteedistandardile.
 
“Õhtu!” pereteraapiaga
Kanal 2 “Õhtu!” toimetaja Marili Kobin kutsel käis pereterapeut Kärt Kase 15.01.20 saates külas, et aidata saatejuhte Robert Rooli ja Jüri Butshakovi vähendada pühadejärgseid lahkuminekuid. Räägiti sellest, milliste teemadega võiks kohese lahkumineku asemel pereteraapiasse pöörduda. Kuuldavasti võtsid päris mitmed inimesed väljakutse vastu ning broneerisid nõustamisaja.
 
Kohtumine “Imelised Aastad” loojaga
18.11.19 õnnestus Skype teel kohata vanemlusprogrammi “Imelised Aastad” looja Caroline Webster-Strattoniga, kes elab Seattle-s USA-s. Ta kiitis Eesti tiimi aktiivse tegevuse eest, selgitas programmi uuendusi ning avaldas lootust Tervise Arengu Instituudi kutsel 2020. a. Eestisse külla tulla.  Eestis õpetatakse 2-8 aastaste laste vanemate ja 4-12.a. laste vanemate programmi, aga tegelikult on oma programmid ka alla kahestel, tiinekatel, samuti lasteaiaõpetajatel ning lastel endil.
 
Tervisefestival
10.11.19 korraldas Buduaar T1-s ja Cinamon kinos Tervisefestivali, kus esinejaid oli seinast seina. Kärt Kase tutvustas seal mõtteid, kuidas meie vaimne tervis on seotud suhtevajaduste rahuldamisega. Väga erinevate esinejate poolt jäid siiski kõlama sarnased mõtted e ühisosa oli suur.
 
VATEK-iga koostöö
Juba mitmendat aastat teeb Kärt Kase Vaimse Tervise Kuu raames töötubasid. Seekordne toimus 28.10 Tervisekliinikus ning adresseeris teemat, kuidas muutuda paarina lähedasemaks ja kust pihta hakata. Pea kõik osalejad kasutasid võimalust pärast ka raamat “Kuidas hoida armastust?” soetada.
 
Tabasalu koostöökoolitus
12.10 algas taas kuueosaline koolitussari 4-12-aastastele lastele ja nende vanematele. Koolituse igal kohtumisel on fookuses üks teema, mis koostöös olulist rolli mängib. Lapsed väljendavad ennast nendel teemadel kunstiliselt ja kursus lõpeb ühistööga. Lootust on, et sama kursus toimub ka sügisel 2020 ja endiselt Huvitegevuse ja Noorsootöö SA eesvõttel.
 
Ettevõtluspäev
8.10.19 toimunud ettevõtluspäeva raames  sai “Ajujahi” ühe eestvedaja Harri Tallinna juhtimisel uusi äriideid genereerida ja arendada. Töötuba lõppes Kärt Kasele oma idee esitlusega, mis leidis positiivse vastukaja ning soovitati ennast Ajujahile registreerida. Idee hõlmas  lahkumineku vestluste kui uue teenuse välja arendamist.
 
Jagatud vanemlus
Ajakirjanik Kristi Vainküla kirjutas 2.10.19 Eesti Ekspressis sellest, kuidas isadel on pärast lahkuminekut raske isaks jääda. Kärt Kase andis omalt poolt ka paar kommentaari, mille sisu oli selles, et kui spetsialistid, kelle poole lahutatud vanemad abisaamiseks pöörduvad välistavad juba eos kahe kodu võimaluse, siis see justkui looks uusi võimalikke konflikte, millega kohtusse pöörduda: kumma vanema juures siis laps elama hakkab. Jagatud vanemluse teemal toimus hiljuti ka konverents, mille materjalid on kättesaadavad siit.
 
Tanel Jäppineniga koostöö
Tanel Jäppinen propageerib isade suuremat kaasatust laste kasvatamisel. Ta koolitab lastevanemaid videoloengute kaudu endale külalisi kutsudes ja nendega olulistel teemadel vesteldes. 25.09 oli kaasamõtlejaks pereterapeut ja koolitaja Kärt Kase, kes üldiselt rääkis, kuidas lähedus pereelu erinevates etappides muutub ning kuidas lähedust suurendada või taastada. Abiks olid ta enda kirjutatud raamatu “Suhteaudit” ja “Kuidas hoida armastust?” Loeng on eetris detsembris.
 
VEPA elu
28.08.19 sai VEPA uus õppeaasta avalöögi, kui Kärt Kase koolitas kolleegiga uusi VEPA õpetajaid metoodikat rakendama. Sel aastal on ta mentor kahes Tallinna koolis, koolimentori mentor, piirkondlik mentor Harjumaal ning koolitaja. See on uus süsteem ja pakub eri tasanditel palju tuge.
 
Osaleja “Huvitaja saates” 
Vikerraadio toimetaja Kerttu Kaldojaga koostöös valmis kevadel saade naiste võrdõiguslikkusest. Nüüd kutsus ta  stuudiosse 15.08 rääkima sellest, millised naised langevad enam netis rahapettuste ohvriks. Kohapeal oli ka politseinik Maarja Punak. Järelkuulata saate siit.
 
Tervisenädala raames lastekasvatusest 
24.05 toimus Eesti Meedia koolitusjuhi Helena Laus-i eestvõttel muuhulgas ka Kärt Kase loeng lastekasvatamisest.
 
“Imelised aastad” tutvustus Peresaates
5.04 helistas ajakirjanik Merle Liivak ettepanekuga tutvustada positiivsel vanemlusel põhinevat vanemaharidusprogrammi “Imelised Aastad” Vikerraadio Peresaates. Kutsusin kaasa oma teises läbiviidud grupis osalenud isa Kaido ning 11.04 toimuski saate salvestus, mis on järelkuulatav siit.
 
Koostöö Püha Johannese Kooliga
Veebruari lõpus oli suur rõõm saada valitud Püha Johannese Kooli koostööpartneriks kui pereterapeut, kes on olemas nii laste jaoks kui ka nõustab kooli lastevanemaid. Koolijuht Liivika Simmul ja tema lähikondlased teavad, kui oluline on kooli ja kodu koostöö ning pere kaasatus õppeprotsessi just last toetaval moel. Koolivaheajaga saabub ka vastuvõtus vaheaeg ning jätkub taas 20.09.19
 
Külas “Raadio Elmaris”
Koostöö käigus tekkis mõte, et võiks kunagi Tartu stuudiosse minna helistajate murekõnedele vastama ja nii see 15.03 teoks saigi. Raadiokuulajad küll pigem kirjutasid, millele Kärt Kase siis “Õhus on armastust” saates vastas, aga elav vestlus tekkis spontaanselt ansambel “Sibyl Vane”-i liikmetega, kes samuti raadiosse külla tulid ning ühtlasi oma samal õhtul toimunud kontserti kuulama kutsusid. Selgus, et bändiliimed arutavad oma pikkadel sõitudel palju suhteteemadel ning nad said kohe ka teatud asju küsida. Vahva õhtu oli!
 
“Imeliste aastate” tutvustus
Õpetajate Lehe ajakirjanik Raivo Juurak külastas 22. veebruaril Tervise Arengu Instituuti, et kirjutada üks tutvustav lugu vanemaharidusprogrammist “Imelised Aastad”. Juturingis olid koolitajad-grupijuhid Merit Lilleleht ja Kärt Kase ning perede ja vanemahariduse valdkonnajuht Ly Kasvandik. Lugu sai päris pikk ja sisuline ning on loetav siin.
 
Kaastöö “Tarkvanem.ee” veebilehele
24.01 kirjutasin esimese vastuse ühe vanema murekirjale oma lapse kohta. Tervise Arengu Instituut, kes lehte haldab, tegi mulle ettepaneku 2019.a. I kvartalis nö lugeja kirjadele vastata. Kuu ajaga kogunes neid 11 kusjuures laste kohta vanuses 3-17. Link küsimuste-vastuste keskkonda asub siin.
 
Suhteteemalised podcastid
Koostöö raadiojaamaga “Elmar” on juba päris pikalt kestnud ning alates 18.01 on kõik lühikesed suhteteemalised salvestused järelkuulatavad siit.
 
Gümnasistidele pereteraapiast
16.01 kutsus Pääsküla Kooli huvijuht mind Vaimse Tervise Nädala raames gümnaasiumiõpilastele tutvustama pereteraapiat kui ametit ja ka seda, mida seal tehakse. Kohal oli 11. ja 12. klasside õpilased ning väidetavalt läks üritus korda.
 
Töötoad alustavatele õpetajatele
3.01.19 kutsuti Kärt Kase teist aastat järjest Tallinna Ülikooli alustavatele õpetajatele VEPA töötubasid tegema. Seekord oli rohkem lasteaia õpetajaid, aga oli ka 6. klassi õpetajaid ja koolijuhte. Enamus lahkus sooviga kohe homme õpitud metoodikat proovida. Tore on inimesi inspireerida ja samas anda kasutada praktilised töövahendid!
 
“Imelised Aastad” grupijuhtide toetamine
27.11.18 alustas Kärt Kase vanemlusprogrammi “Imelised Aastad” läbiviijate toetamist peer coaching meetodil. Hetkel on Eestis neli peer coachi. Kärt Kase piirkonnad on Rapla, Märjamaa, Põltsamaa, Viljandi, Saaremaa ja Järva vald.
 
VEPA levik
15.11 arutas VEPA mentor Kärt Kase Pääsküla Kooli direktori Leena Saag-i ning kolme sealse VEPA õpetajaga, kuidas VEPA töötab ning mida sellest võiks ka koolis tervikuna rakendada. Direktoril tuli palju häid mõtteid ning ta oli väga toetav. Rõõm on, et VEPA Pääsküla Koolis levib. Novembri lõpus toimusid viimased külastused Tabasalu Gümnaasiumisse ja loota võib, et sealgi elab VEPA edasi vaatamata sellele, et mentor enam külas ei käi. 30.11 toimub mentorite talvekool, et veelgi paremini oma tööd teha. Kindlasti aitab ka see kaasa VEPA püsimisele ja levikule.
 
Tõsiste suhteteemade intervjuu
Kertu Jukkum kutsus Kärt Kase 6.11.18 Elu24 portaali ja ka Postimehe veebiväljaande tarbeks intervjuud tegema ning välja tuli jutt kärgperedest, lahutusest, suhte mürgitajatest ja liimidest, samasoolistest paaridest lapsevanematena, ning põhilistest pereteraapias käsitletavatest muredest. Vaadake siit.
 
Veebiraadio saade kärgperedest
27.10 on eetris “Pere ja Kodu” veebiraadio saade, kus koos saatejuht Tanel Jäppinen-iga räägime kärgpere eluga seotud väljakutsetest. Salvestus toimus juba 5.10 Eesti Ekspressi toimetuse ruumides. Saade on järelkuulatav siit.
 
Töötuba vaimse tervise kuu raames
11.10 toimus Tervisekliinikus töötuba, kus pereterapeudid Kärt Kase ja Marlen Tammsaar-Ojamets tutvustasid osalejatele, kuidas “Dialoog laste nimel” programm aitab pingelise lahutuskogemusega noorte vaimset tervist parandada. Kohal oli ka Õiguskantsleri büroo laste ja noorte õiguste osakonna juhataja.
 
Dialoog laste nimel inglise keelne grupp
11.10 alustasid pereterapeudid Kärt Kase ja Marlen Tammsaar-Ojamets esimeste kohtumistega lahku läinud paaridega, kes räägivad omavahel inglise keeles. Siiani on toimunud eestikeelsed grupid, aga tundub, et on vajadus ka välismaalastele grupis osalemist pakkuda. Grupp algab kui vähemalt 4-5 ekspaari on koos. Umbes kolmekuulises ajavahemikus on kaheksa kohtumist nii vanematele kui nende ühistele lastele (aga mõlematele eraldi). Programm pakub alternatiivi kohtuvaidlusele ja vahest ka lepitusele.
 
EFFT väljaõpe
3.-4.10 toimus Tallinnas tunnetekeskse pereteraapia väljaõpe taas Jim Furrow käe all. Loeng, demonstratsioonid ja videod aitasid saada paremat aimu, kuidas vanemate ja lastega emotsioonidest rääkida ja kõigepealt tekitada turvaline õhkkond, et üldse julgeks ennast avada.
 
Peer Coachimine 
Imelised Aastad programmi läbi viimisel on kvaliteet väga oluline. Supervisioon UK-st ja USA-st on kallis ja seetõttu on loodud kovisiooni sarnane vaheroll, aitamaks igal rakendaval maal operatiivselt erinevate raskustega toime tulla ja ka ennast grupijuhina arendada. Nn peer coachiks käis 1.-2.10 õppimas ka Kärt Kase. Väljaõppe kaks esimest päeva toimusid Manchesteris Caroline White käe all ning nüüd tuleb uusi oskusi katsetada enne kui veebruaris taas kohtutakse.
 
VEPA ja koolijuhid
27.09 viis VEPA mentor ja koolitaja Kärt Kase koos Tervise Arengu Instituudi projektijuhi Anita Baumbachiga läbi VEPA programmiga liitunud koolide juhtidele ühepäevase koolituse, kuidas VEPAt oma kooli hüvanguks tööle panna. Oli palju häid mõtteid, positiivset suhtumist ja teotahet. 28.08 oli võimalus sel aastal vast-renoveeritud Pääsküla Gümnaasiumis 1. klassi tunde vaadelda ning sellega algas mentorluskoostöö, mis kestab aasta aega. 22.10 toimub õpetajate väljaõppe teine päev kolmest.
 
Loeng Laulasmaa koolis
15.10 toimus õpetajatele ja lastevanematele loeng teemal “Koostööoskuste arendamine lapse suhetes”. Arutasime, mida saab kodus teha, et laps oleks koostöövalmim.
 
Justiitsministeerium ja haldusala tutvus “Dialoog laste nimel” programmiga
19.09 viisid pereterapeut Kärt Kase ja Marlen Tammsaar-Ojamets Justiitsministeeriumis läbi töötoa, kus muuhulgas kogeti, kuidas on olla koolitusel, kus lahku läinud vanemad laste pärast tülitsevad. Kohal olid ka mitmeid kohtunikke ja advokaate, kes kõik tunnistasid, et see on oluline sekkumine, mida sihtgrupile alternatiiviks kohtuskäimisele pakkuda. Ministeeriumi soovil viiakse läbi täiendav töötuba kohtunikele, mis toimub 14. novembril Harju Maakohtu ruumides.
 
Koostööoskuste arendamise koolitus peredele
15.09 algas Tabasalu Noortekeskuses järjekordne koolitus peredele, kus kuue nädala jooksul igal laupäeval kaks tundi käsitletakse erinevat teemat vanematega eraldi, lastega eraldi ja siis koos eesmärgiga parandada omavahelist koostööd. Peredele väga meeldib selline kooskäimise vorm ning seekord kutsusime kokku Harkujärve, Muraste ja Suurupi rahvast. 2019.a. on plaanis jätkata.
 
Koostöö raadio “Elmariga”
14.09 läks eetrisse esimene vestlus tutvumissaate “Õhus on armastust!” saatejuhtide Kristiina ja Tambetiga. Tagasiside oli nii julgustav, et ühekordne asi muutus regulaarrubriigiks ning on reeglina eetris reede õhtuti kell 20:30. Oleme muuhulgas rääkinud suhetest ja aastaaegadest, uue suhte loomisest pärast vana suhet, tulemas on laste pärast paar ning paari suur vanusevahe. Olge kuuldel!
 
“Imelised Aastad” alustab
28.08 algas lausa 17-osalejaga “Imelised Aastad” koolitus Sakus. Harku vallas alustavad grupijuhid Kärt Kase ja Külle Kadarik 5.09. Mõlemad grupid lõpetavad detsembris enne pühi.
 
Liivateraapia peretöös
24.-25.08 pidasid pereterapeudid Laulasmaa SPA-s suvekooli. Läti kolleegid õpetasid, kuidas liivateraapiat peretöös rakendada ning andsid paljudele inspiratsiooni seda proovida. Infot jagati pereterapeudi kutsestandardi ja Vikerraadio “Peresaate” uue hooaja kohta.
 
VEPA uus hooaeg on alanud
22.08 algas uute VEPA-ga liitunud õpetajate koolitus. Rõõm on, et Pääsküla vastavatud koolimaja tervitab uuel õppeaastal ka VEPA mentorit. Lausa kolm õpetajat ja seega ka kolm klassi on programmiga liitunud.
 
VEPA suvekool Mäetagusel
16.-17.08 toimus VEPA mentorite kokkusaamine Mäetagusel. Arutati kuhu suunas VEPA programmi koolides arendada ning õpiti ärksameelsuse või mindfulness-i tehnikaid.
 
“Dialoog laste nimel” tulevik
2.07 kohtusid Tallinnas tülitsevatele lahutatud lapsevanematele mõeldud programmi “Dialoog laste nimel” läbiviijad kogu Eestist, et arutada programmi tuleviku ja teavituse üle. Programm on väga vajalik, osalejate poolt on tunnustav tagasiside, aga siiski on raske gruppe kokku saada ning paljud ei ole programmi olemasolust ka teadlikud.
 
VEPA tänuüritus
15.06.18 korraldab Tervise Arengu Instituut Käitumisoskuste mängu VEPA tänuürituse, kuhu on oodatud nii VEPA mentorid (ka mina) kui rakendavad õpetajad, et koos möödunud kooliaastale koos VEPA-ga joon alla tõmmata. Siis selguvad ka kirjandikonkursi “Olen VEPA!” tulemused, mille zhüriiliige olen.
 
EV100 – Sada tundi suhete heaks
Eesti Pereteraapia Ühing algatas Vabariigi juubeliaastaga seoses kingituseks ürituste sarja “Sada tundi suhete heaks”, kus ühingu liikmed koolitavad 2018. aasta jooksul tasuta pereteraapiaga seotud teemadel.
MTÜ Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidu soovil toimub 4.06. Kell 15.30-17 Pärnus loengu-töötoa teemal “Probleemi lahendusoskuste õppimine ja õpetamine lastele”. Läbiviijad on pereterapeut Kärt Kase ja perenõustaja-loovterapeut Külle Kadarik.
 
Vikerraadio “Peresaate” külaline
28.05 salvestame Vikerraadio ülipopulaarse “Peresaate” juhi Katrin Saali Sauliga hooaja viimase saate, kus räägime, miks teraapiasse tulla ja tullakse ning mis seal toimub. Saade on eetris 31.05 kell 21 ning järelkuulatav Vikerraadio kodulehel.
 
Nõmme Roheliste Väravate Tänava üritusel jagati suhtenõu
27.05 toimus Nõmmel Seljaku tänava piirkonnas traditsiooniline kogukonnafestival. Ühes kodukohvikus pakkus pereterapeut Kärt Kase ka suhtenõu ning huvilistel oli võimalik koos autogrammiga soetada uus raamat “Kuidas hoida armastust?”
 
Korporatsioon Amicitia kutsub külla
20.05 toimub korporatsioon Amicitia Tallinna korteris pannkoogihommik, kus teemaks taas kuidas suhteid ja armastust hoida. Oluline osa on ka küsimuste- vastuste voorul. Kutsutud on kõik akadeemiliste organisatsioonide liikmed, kuid eelneva registreerimisega.
 
Enesearenguõhtu
10.05 kell 18:30-20:30 toimub Starfish Academy ruumides enesearengu õhtu, kus taaskord räägin armastusest ja suhtevajadustest. Kohapeal saab osta minu uut raamatut.
 
Ilmus “VEPA kodu” raamat
8.05 ilmus Tervise Arengu Instituudi eestvõttel raamatuke, mis tutvustab vanematele, kuidas VEPA käitumisoskuste mängu metoodikat, mida paljud Eesti lapsed koolis kasutavad, ka kodus edukalt rakendada – ikka selleks, et suhted oleksid paremad. Mul on hea meel, et aitasin seda kokku kirjutada. Igaüks saab selle endale alla laadida siit.
 
Psühholoogiaüliõpilaste teeõhtu
7.05.18 kell 19 toimub Tallinna Ülikoolis Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühenduse poolt korraldatav teeõhtu, kuhu mind kutsuti külla rääkima lähemalt suhte- ja paarinõustamisest.
 
Tabasalu koostöökoolitus
28.04.18 lõpetab Tabasalus teine grupp psühholoogiaklubi raames toimuva koolituse „Koostööoskuste arendamine peres“. Kaks terapeuti on loonud formaadi, kus töötavad nii vanemate kui lastega. Tagasiside on väga positiivne ja lootus on, et gruppide toimumine jätkub.
 
Anija Valla Haridusfoorum
19.04.18 toimub Kehra Gümnaasiumi ruumides Anija valla Haridusfoorum üldpealkirjaga “Vaimne tasakaal on kõrge elukvaliteedi näitaja”. Plaanis on loeng “Täiskasvanu stress ja läbipõlemine” ja töötuba “Õpetaja ja vanema suhtlemisraskuste ületamine”.
 
Webinar teemal “Armastuse hoidmine läbi suhtevajaduste rahuldamise”
18.04.18 osalen Starfish Academy poolt korraldataval webinaril, kus keskendume minu uue raamatu “Kuidas hoida armastust?” temaatikale. Vestlus Vallo Arumäega toimub kell 19:30-20:30.
 
“Imelised Aastad” jätkukursus Pärnus
Pärnu Vaimse Tervise Keskuses algab 16.04.18 “Imelised Aastad” 10-nädalane jätkukursus neile peredele, kes on läbinud 16-nädalase põhiprogrammi. Kui põhiprogrammis keskendusime 3-8 aastaste laste kasvatamisele läbi positiivse distsipliini, siis jätkuprogrammis on fookus rohkem lastega seotud täiskasvanute vahelise suhtlemise, koostöö ja probleemide lahendamise teemadel.