LUGEMIST, KOOLITUSED ja E-KURSUSED

Üldiselt teeb Kärt Kase koolitusi tellimise peale. Võimalikud teemad on: “Suhtevajadused – kuidas armastust hoida?”, “Suhte restart e kuidas kulunud suhet uuendada”, “Kuidas muuta oma suhet petmiskindlaks?”, “Kuidas jääda kokku ja petmisest koos üle saada?” Kärt viib läbi erinevad vanemlusega seotud koolitusi teemadel jonn, piiride seadmine, koostöö arendamine lapsega, lapsega kontakti loomine ja hoidmine, konfliktide lahendamine, stressijuhtimine, ajajuhtimine. Viimased teemad on ka üldisemalt käsitletavad sh töökeskkonnas.  

Uued e-kursused on arendamisel, aga seniks vaadake olemasolevaid vahendaja kaudu. Olen väga tänulik, kui kursuse tellimisel kirjutate juurde, et saite info Suhteabi.ee lehelt.

“Kas lahku minna ja kuidas?”

“Kuidas hoida tundeid ja vältida kõrvalsuhte tekkimist?”

Kärt Kase 2021.a. ilmunud raamat “Miks petetakse? Käsiraamat ennetuseks ja lahenduseks.” on saadaval Apollost ja ka autorilt. Ühelt poolt on tegemist küll Eesti oma petmislugudega ja nende analüüsimisega nii petja kui petetu poolt, teiselt poolt on ära toodud nende lood, kes on petmisest koos üle saanud. Ainukordne võimalus on lugeda ja süübida kaheksa erineva teraapiate kirjeldustesse, et soovi korral valida, milline siis endale sobiks kui vajadus tekib. Enamus teraapiaid ei ole teemapõhised seega kirjeldus on üldistatav pea igale murele. 

Teise raamatu “Kuidas hoida armastust?” kordustrükk on läbi müüdud ning hetkel on viimased eksemplarid saadaval otse autorilt ning lugeda saab ka e-raamatut. Teos sobib neile, kes on oma suhtes tunnete mõttes natuke väsinud ning soovivad selget ja struktureeritud lähenemist sellele, kuidas armastusetunnet taasluua. Lisaks on toodud palju näiteid, kuidas ma teraapias käsitlen erinevaid suhtevajadustega seotud probleeme, mis armastuse tunnet vähendavad. Lõpus on paljude tuntud ja vähem tuntud paaride nägemus sellest, mis pikalt koos hoiab ja milline küps armastus on. Alkeemias avaldatud katkend on loetav siit.

Esimene raamat “Suhteaudit: käsiraamat paaridele” on pigem suhte diagnostikaks ehk siis neile, kel olulisi probleeme pole, aga kes siiski tahaks oma suhtele korraks pilgu heita, et kas see võiks kanda ka pikemas perspektiivis. Küsimustikule koos vastamine aitab tuvastada potentsiaalsed murekohad ning nendega juba ennetavalt tegeleda. Raamatus on mitmed harjutused, mida koos või eraldi teha. Raamat sobib ka värskelt kokku saanud paaridele hindamaks loodava suhtevundamendi tugevust. Kahjuks on tiraaz läbi müüdud, aga suhteauditi teenust saab osta autorilt.

Tihti küsitakse lugemissoovitusi ühe või teise teema süvitsi käsitlemiseks üksi rahus ja vaikuses või koos partneriga arutledes. Panen mõned siia kirja, mis on minu arvates väärt lugemist.

  • Väga palju tuleb vastuvõtule inimesi, kes on ärevad, kelle erinevad mõtted kihutavad peas ringi, vahest ei lase magada või äratavad keset ööd üles. Endast aru saamiseks, mõtete vaigistamiseks ja kontrollimiseks, vaimse tasakaalu taastamiseks sobib väga hästi raamat  “Ärksus. Tee rahuni pöörases maailmas”. Kui raamatu ostate, siis on boonuseks kaasas heliplaat erinevate meditatsioonidega, mis kui isegi alguses tunduvad igavad või võimatud, võimaldavad paremat kontakti olevikuga ja ka oma kehaga.
  • Kliendid on abi saanud raamatust G. Chapmani “Armastuse viis keelt. Seal on juttu sellest, kuidas inimesed avaldavad armastust erineval moel ja kui partneri armastusavaldus on meie viisist erinev, ei pruugi me seda märgata või tähtsustada.

Täiendan loetelu jooksvalt, aga suhteteemadel lugemist leiate ka minu blogist ning al 2021.a. FB lehelt .