ÜRITUSED JA UUDISED

“Imelised Aastad” jätkukursus Pärnus
Pärnu Vaimse Tervise Keskuses algab 16.04.18 “Imelised Aastad” 10-nädalane jätkukursus neile peredele, kes on läbinud 16-nädalase põhiprogrammi. Kui põhiprogrammis keskendusime 3-8 aastaste laste kasvatamisele läbi positiivse distsipliini, siis jätkuprogrammis on fookus rohkem lastega seotud täiskasvanute vahelise suhtlemise, koostöö ja probleemide lahendamise teemadel.
Webinar teemal “Armastuse hoidmine läbi suhtevajaduste rahuldamise”
18.04.18 osalen Starfish Academy poolt korraldataval webinaril, kus keskendume minu uue raamatu “Kuidas hoida armastust?” temaatikale. Vestlus Vallo Arumäega toimub kell 19:30-20:30.
Anija Valla Haridusfoorum
19.04.18 toimub Kehra Gümnaasiumi ruumides Anija valla Haridusfoorum üldpealkirjaga “Vaimne tasakaal on kõrge elukvaliteedi näitaja”. Pean seal loengu “Täiskasvanu stress ja läbipõlemine” ning viin läbi töötoa “Õpetaja ja vanema suhtlemisraskuste ületamine”.
Tabasalu koostöökoolitus
28.04.18 lõpetab Tabasalus teine grupp psühholoogiaklubi raames toimuva koolituse „Koostööoskuste arendamine peres“. Kaks terapeuti on loonud formaadi, kus töötavad nii vanemate kui lastega. Tagasiside on väga positiivne ja lootus on, et gruppide toimumine jätkub.
Psühholoogiaüliõpilaste teeõhtu
7.05.18 kell 19 toimub Tallinna Ülikoolis Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühenduse poolt korraldatav teeõhtu, kuhu mind kutsuti külla rääkima lähemalt suhte- ja paarinõustamisest.
Ilmus “VEPA kodu” raamat
8.05 ilmus Tervise Arengu Instituudi eestvõttel raamatuke, mis tutvustab vanematele, kuidas VEPA käitumisoskuste mängu metoodikat, mida paljud Eesti lapsed koolis kasutavad, ka kodus edukalt rakendada – ikka selleks, et suhted oleksid paremad. Mul on hea meel, et aitasin seda kokku kirjutada.
Enesearenguõhtu
10.05 kell 18:30-20:30 toimub Starfish Academy ruumides enesearengu õhtu, kus taaskord räägin armastusest ja suhtevajadustest. Kohapeal saab osta minu uut raamatut.
Korporatsioon Amicitia kutsub külla
20.05 toimub korporatsioon Amicitia Tallinna korteris pannkoogihommik, kus teemaks taas kuidas suhteid ja armastust hoida. Oluline osa on ka küsimuste- vastuste voorul. Kutsutud on kõik akadeemiliste organisatsioonide liikmed, kuid eelneva registreerimisega.
Vikerraadio “Peresaate” külaline
28.05 salvestame Vikerraadio ülipopulaarse “Peresaate” juhi Katrin Saali Sauliga hooaja viimase saate, kus räägime, miks teraapiasse tulla ja tullakse ning mis seal toimub. Saade on eetris 31.05 kell 21 ning järelkuulatav Vikerraadio kodulehel.
EV100 – Sada tundi suhete heaks
Eesti Pereteraapia Ühing algatas Vabariigi juubeliaastaga seoses kingituseks ürituste sarja “Sada tundi suhete heaks”, kus ühingu liikmed koolitavad 2018. aasta jooksul tasuta pereteraapiaga seotud teemadel.
MTÜ Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidu soovil toimub 4.06. Kell 15.30-17 Pärnus loengu-töötoa teemal “Probleemi lahendusoskuste õppimine ja õpetamine lastele”. Läbiviijad on pereterapeut Kärt Kase ja perenõustaja-loovterapeut Külle Kadarik.
VEPA tänuüritus
15.06.18 korraldab Tervise Arengu Instituut Käitumisoskuste mängu VEPA tänuürituse, kuhu on oodatud nii VEPA mentorid (ka mina) kui rakendavad õpetajad, et koos möödunud kooliaastale koos VEPA-ga joon alla tõmmata. Siis selguvad ka kirjandikonkursi “Olen VEPA!” tulemused, mille zhüriiliige olen.